Інженер-Cервіс
» Новини
Новини
Chrosziel повідомила про випуск Rota-Z — інноваційного вузла-конвертера для кріплення об’єктиву з поворотом зображення на 90°. Він дозволяє знімати вертикальні 9:16 відео на звичайному 16:9 сенсорі без необхідності фізично повертати камеру. Вузол створено ексклюзивно для Sony E-mount камер в двох версіях PL-to-E та EF-to-E.
Ті, кому вже доводилося знімати щось у форматі 9:16 знають, як складно встановити камеру на боку щоб збільшити розподільну здатність зйомки та уникнути зайвого кадрування на етапі пост-про. Це ще можливо зробити для невеличких бездзеркальних камер, однак форм-фактор більшості високорівневих цифрових камер на кшталт Sony FX6 або FX9 не передбачає такого використання.
Цю процедуру повертання камери на бок задля зйомки вертикального контенту можна залишити в минулому. Новий вузол Chrosziel Rota-Z здатний повертати зображення ще до того, як світло попадає на сенсор. Ви можете заперечити, мовляв це не можливо оптично. Однак, як то кажуть , коли є воля, то буде й шлях. Розберемося, як Rota-Z це робить.
Оптичний 90° конвертер Chrosziel Rota-Z розроблявся для камер Sony з вузлом кріплення E-mount та має дві версії: преміальну Rota-Z Ultra та доступну за ціною Rota-Z Budget. Перший створений для використання з PL об’єктивами, тоді як другий для лінз з вузлом Canon EF.
Обидві моделі вузлу мають систему з двох напівпрозорих дзеркал, залежних від фази. Використовуючи потенціал мільйонів мікро-дзеркал DLP випромінювачів, два головних дзеркала працюють разом та повертають зображення попіксельно.
Тож світло двічі «танцює» вперед-назад між поверхнями до моменту, коли вже попадає повернутим на сенсор. Для створення прототипу DLP випромінювачі були оптимізовані для HD відео, однак серійна версія Rota-Z Ultra буде спроможна працювати з 4K.
Сама ідея такого конвертера народилась у оператора постановника Ульріха Морса в співавторстві з Chrosziel. Вони залучили до проекту групу студентів Мюнстерського університету прикладних наук у Німеччині під керівництвом професора Хеннінга Тітца.
Звісно, як і для будь-якого іншого оптичного адаптера, переваги Rota-Z мають свою ціну. При використанні «початкового» EF-to-E mount адаптера ви зменшите світлосилу на 2 Stop. Тим не менш, версія Ultra використовує внутрішню технологію Phase Inversion Lighting, яка зменшує втрату світла на один крок.
І це призводить до іншої суттєвої відмінності між цими двома моделями. При тому, що дзеркала зафіксовані жорстко і не потребують додаткових механічних або електронних компонентів для оптичного перетворення, технологія Phase Inversion Lighting в Rota-Z Ultra працює тільки віз джерела живлення 3.3В-17В з підключенням по D-Tap або USB.
Адаптери Chrosziel Rota-Z перебувають на стадії прототипу, виробник обіцяє показати їх на виставці NAB Show в Лас Вегасі. Серійне виробництво за планами Chrosziel почнеться в грудні 2023.
« До списку новин
|